Manisa Trafo Bakımı ve Onarımı

Manisa Trafo Bakımı ve Onarımı

Manisa Trafo Bakımı ve Onarımı

İçerik Haritası

Manisa Trafo Bakımı ve Onarımı, Trafolar günümüzde elektrik enerjisinin taşınması ve dağıtımında önemli bir rol oynamaktadır. Manisa trafo bakımı ve onarımı düzenli şekilde işlemlerini yaparak daha verimli bir şekilde çalışmasına olanak tanımaktadır. Bunun yanı sıra düzenli bakımların olmaması arızaları da kaçınılmaz hale getirebilmektedir.

Trafolarda yapı olarak saclardan meydana gelen manyetik bir gövde bulundurmaktadır. Bunun üzerinde ise yalıtılmış iletken sargılar yer almaktadır. Sargılar birincil ve ikincil olmak üzere ikiye ayrılmakta olup primer ve sekonder olarak da bilinmektedir.

Manisa trafo bakımı ve onarımı üzerine çözüm almak istiyorsanız, firmamız bu konu üzerine profesyonel çalışmalar yapmaktadır.

Trafo Bakımını Kimler Yapabilir?

Bu hizmetlerden yararlanmadan önce trafo bakımını kimler yapabilir bilmek önem taşımaktadır. Doğru bir şekilde yapılmadığında, bakım ve onarımlar ciddi sorunlara yol açabilmektedir. Bu bakımdan elektrik mühendisleri ve teknisyenler tarafından gerçekleştirilmelidir. Firmamız uzman ekipleri ile bu süreci ilk adımdan son adıma kadar dikkatli şekilde yapmaktadır.

Trafolar arızalandığı zaman  geri dönüşü olmayan zararlar da yaşanabilmektedir. Bunun yanı sıra yangın ya da patlama gibi riskler de yine yaşanabilmektedir. Bu nedenle bakım ve onarımın doğru yapılması büyük bir önem taşımaktadır. Özellikle fabrika, enerji tesisleri ve maden işletmelerinde dikkat elden bırakılmamalıdır. Firmamız bunun bilincinde olarak özenli çalışmalar yapılmaktadır.

Trafo Bakımında Neler Yapılır?

Firmalar bu işlemler öncesinde trafo bakımında neler yapılır sorusunu da sorabilmektedir. Arızaların önüne geçmek için düzenli yapılması her zaman önerilmektedir. İlk adım iletişime geçilerek gerekli bilgilerin verilmesi gerekmektedir. Ardından da bağlantı noktaları, içinde olan yağ ve ekipmanların durumu incelenmektedir. Firmamız Manisa trafo bakımı ve onarımı işlemlerinde tüm adımları dikkatli bir şekilde takip ederek en verimli sonuçları sunmaktadır.

Trafo Bakımı Kaç Yılda Bir Yapılmaktadır?

Genel olarak trafo onarım ve bakım işlemlerinin genel anlamda yılda en az bir kez yapılması önerilmektedir. Trafo bakımı kaç yılda bir yapılır da böylece yanıtlanabilir. Lakin daha verimli sonuçlar alınması ve potansiyel arızaların, tehlikelerin önüne geçilmesi için daha sık şekilde bunlar gerçekleştirilmelidir. Ayrıca yetkili tarafından her ay kontroller yapılmalı, aylık şekilde değerlendirmeler sağlanmalıdır.

Bunun sağlanmaması halinde istenmeyen yangın ve patlama gibi tehlikelerin, risklerin de meydana gelme olasılığı vardır. Bakım işlemlerinin temel hedefi iç ve dış bileşenlerinin, aksesuarlarının uygun şekilde çalışmasını sağlamaktır. Böylece işlevlerine uygun şekilde korunmaları da mümkündür.

Trafo Bakımı Yapılmazsa Ne Olur?

Trafo bakımı yapılmazsa ne olur sorusuna yanıt olarak arızaların riskinin artacağı şeklinde yanıt verilmektedir. Arıza durumunda enerji istenen bölgeye iletilmemektedir. Bu nedenle hayati bir öneme de sahiptir. Bunun dışında patlama riski de arıza ile beraber gelebilmektedir. Bu nedenle sadece mal değil can tehlikeleri de yaşanabilmektedir.

HEMEN ARA