Ankara Trafo Bakım ve Onarım

Ankara Trafo Bakım ve Onarım

Ankara Trafo Bakım ve Onarım

İçerik Haritası

Ankara Trafo Bakım ve Onarım birçok kişi tarafından ihtiyaç duyulmaktadır. Trafo bakımı her yıl düzenli olarak yapılması gereken bazı detaylar bulunmaktadır. Yapılmadığı taktirde çeşitli sorunlara yol açabilen bir işlemdir. Trafo bakım hizmeti yağ değişimi gibi çeşitli işlemleri kapsamaktadır.

Elektrik dağıtımını sağlayan ana parçalardan birisi olan trafo olmaktadır. Ayrıca içerisinde yer alan devreler nedeniyle büyük tehlike arz etmektedir.  Bundan dolayı Ankara Trafo Bakım ve Onarımın mutlaka doğru kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Aksi halde ölümcül sonuçlar doğabilmektedir.

Trafo bakımının periyodik olarak bakımını sürekli aksatmamak gerekmektedir. Aksi taktirde şiddetli mali ve zaman kaybına neden olabilmektedir. Ayrıca  can kaybı doğurabilmektedir. Trafo bakımı yapmadığınız için oluşabilecek arızaların başlamadan mutlaka önüne geçebilmek için önlemler almanız gerekmektedir.  Bu sayede ilerde doğabilecek çeşitli sorunların önüne geçmeniz mümkün. Siz de doğru ve kaliteli Ankara Trafo Bakım ve Onarım için bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Ankara Trafo Bakım ve Onarım
Ankara Trafo Bakım ve Onarım
Ankara Trafo Bakım ve Onarım
Ankara Trafo Bakım ve Onarım

Ankara Trafo Bakımı Genel Kontroller

Trafo bakımının güvenilir bir şekilde yapılması gerekmektedir. Ayrıca aksi halde ilerde oluşabilecek sorun ve risklerin önüne geçilemez. Ek olarak Trafo bakım genel kontroller şu şekildedir;

  • Termal kameralar ile kablo başlıkları, trafo yüzeyi kontrol edilmektedir.
  • Trafoda yağ seviyesi ya da yağ kaçağı olup olmadığı kontrol edilmektedir.
  • Trafonun üstünde yer alan civataların kontrolü yapılmaktadır.
  • Yıldız nokta topraklaması ölçülmektedir.
  • Trafo kablo başlıkları özellikle saf alkol kullanılarak silinir ve ardından kurulanır.
  • Silikajel değişimi bu işlemde yapılmaktadır.
  • Yağ kalitesinin ölçümü yapılmaktadır.
  • Yüksek ya da alçak gerilim kablo başlık, buşingler sıkılmaktadır. .
  • Ark boynuzları ardından kontrol edilmektedir. Kararmalar bulunuyorsa atlama yapıyordur.
  • Trafo odasını bulunuyorsa buradaki soğutma sistemleri kontrol edilmektedir.

Ankara Trafo Hizmetleri Trafo Testleri

Ankara’da bulunan Mega Trafo, trafo bakım firması kapsamlı bir şekilde trafo bakım hizmeti yapmaktadır. Bu hizmetler arasında yer alan bazı trafo ölçümleri şu şekilde;

Megger Testi

Transformatör kısımlarının sargılarının toprak veya sargılar arasında bulunan yalıtımın durumunun belirlenmesi amacıyla yalıtkanlık direnci ölçülmektedir.

Trafo Sargı Direnç Ölçümü

Transformatör sargının kalitesinin ölçülmesi için terminal bağlantılarının kontrolü gerekmektedir. Ayrıca kademe değiştirici problemlerin tespiti yapılmaktadır.

Trafo Topraklama Direnç Ölçümü

Günümüzde trafo içinde oluşabilecek herhangi bir arıza durumunda müdahale gerekmektedir. Ayrıca elektronik koruma elemanlarının arıza akımlarını sağlaması gerekmektedir. Bunun için topraklama değerlerinin standartlar üzerinde belirtilen değerlerden küçük olmasına dikkat edilmektedir.

Trafo Çevirme Oranı Ölçümü (TTR Testi)

Ankara trafo bakımı konusunda bir diğer yapılması gereken işlem TTR test olmaktadır. Bu test sayesinde Trafoda meydana gelebilecek herhangi bir kısa devre ya da kopmalar açığa çıkarılmaktadır. Ayrıca ilk olarak arızalı olan trafo tespit edilir.

Trafoların uzun süre boyunca çalıştırmak için birçok faktör vardır. Bu faktörlerden birisi de iyi kalitede olan bir yağın içerisinde olması gerekmektedir.  Senelik ve aylık olarak trafo test bakım hizmetleri alınması gerekir. Mega Trafo, profesyonel hizmet vermektedir. Atakent, Oğuzlar Mah, 1602. Cd Hukukçular Plaza No: 1/28, 06796 Etimesgut/Ankara adresinden ya da (0312) 261 33 39 numarasından destek alabilirsiniz.

HEMEN ARA